19 Август, 2026

"Отровното трио" тръгва срещу закона - организира "бунт срещу диктатурата на Борисов"

"Отровното трио" тръгва срещу закона - организира "бунт срещу диктатурата на Борисов"
Отровното трио

Протестът се организира по фейсбук и се администрира от Арман Бабикян

Мащабен протест под мотото "Бунт срещу диктатурата на Борисов" е планиран за тази вечер. Подготовката на събитието вече е огласена във фейсбук и се администрира от Арман Бабикян и "Отровното трио".

Решението е в отговор на вдигнатата блокада, която по думите на лидера на НФСБ Валери Симеонов е по решение,  взето от провелия" се коалиционен съвет, а не е по инициатива на МВР.

"Диктатурата трябва да спре. Няма да търпим повече! Довечера ВСИЧКИ пред Министерски съвет в 20 ч. Носете храна, вода и всичко необходимо за изграждане на барикада. Заедно сме силни и само заедно ще успеем!

#МутриВън  #Оставка", пишат организаторите на протеста довечера.

Тази сутрин в 4 часа сутринта жандармерия и полиция щурмуваха палатковите лагери, разположени на ключови места в столицата и големите градове, като се стигна и до употреба на сила. Арман Бабикян бе арестуван, а след това пуснат със съставен акт за неподчинение и нарушаване на Закона за движение по пътищата. Има информация и за други задържани протестиращи, които в тази сутрин бяха освободени.

Адвокат Николай Хаджигенов сподели в профила си във фейсбук бланкова жалба за задържаните по блокадите и посочи, че екип от юристи ще работят за колективен иск срещу властите. 

Много от гражданите на столицата обаче не припознават в "Отровното трио" свои водачи в битката с корупцията и мафията, и категорично са против София отново да бъде блокирана. А лидерите на десни политически формация съвсем ясно се разграничават от проявите на триумвирата, които са в разрез със закона и нарушават правилата в една нормална демократична държава и човешките права на мнозинството.

Сподели:
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията

"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия

Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!

"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"

Коментари (0)