25 Декември, 2025

Парламентът изслушва четирима министри за наводненията в страната

Парламентът изслушва четирима министри за наводненията в страната

снимка: БГНЕС

Четирима министри от кабинета идват на изслушване в парламента, за да представят информация за ситуацията около проливните дъждове и наводненията в страната, предаде БГНЕС.

Точката е първа в дневния ред на Народното събрание в четвъртък, когато на трибуната един след друг ще изредят министърът на вътрешните работи Христо Терзийски, министърът на енергетиката Теменужка Петкова, министърът на околната среда и водите Емил Димитров и министърът на икономиката Лъчезар Борисов. Те ще трябва да информират депутатите за ситуацията на територията на страната, във връзка с влошената метеорологична обстановка от последните няколко дни, както и предприетите действия на компетентните органи за отстраняване на щетите.

Валежите в България вече значително намаляха, но последствията от тях продължават да застрашават хората и имуществото им, предизвиквайки свлачища, наводнения и блокиране на пътища. Няколко населени места дори останаха без ток.

В рамките на пленарното заседание депутатите ще разгледат и промени в Закона за пчеларството, предлагащи да отпадне режимът на регистрация на пчелините и пчелните семейства от кметовете на населените места, както ще ратифицират спогодбата между България и Кралство Нидерландия за избягване на двойното данъчно облагане.
Сподели:

Коментари (0)

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Когато Северна Македония е в криза България винаги помага, това не е жест на слабост, а на държавност

Ше получим от съседите мазут, за да не останат масезонците без ток и топлина

Тиха нощ, свята нощ! Честито Рождество!

Тиха нощ, свята нощ! Честито Рождество!

С появата на Младенеца се поставя началото на новото летоброене

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

България предложи доставки на мазут на Република Северна Македония

Българската страна заяви готовност да съдейства за осигуряването на необходимите количества при спазване на техническите и логистичните възможности