17 Май, 2026

НС спира ползването на зоната за охрана на пл. „Св. Александър Невски“

НС спира ползването на зоната за охрана на пл. „Св. Александър Невски“

Снимка: Народно събрание на Република България

Председателят на Народното събрание Рая Назарян отбеляза, че цялата дейност на народните представители и администрацията на законодателната институция вече е съсредоточена в сградата на пл. „Княз Александър I“

От днес, на 1 декември, парламентът спира да използва зоната за охрана, обособена на площад „Св. Александър Невски“ към историческата сграда на Народното събрание

Това заяви в писмо председателят на НС Рая Назарян до министъра на вътрешните работи Даниел Митов. 

Зоната за охрана около сградата на парламента на пл. „Народно събрание“ № 2 е съгласувана с Министерството на вътрешните работи в изпълнение на разпоредби от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.

Назарян отбеляза, че цялата дейност на народните представители и администрацията на законодателната институция вече е съсредоточена в сградата на пл. „Княз Александър I“. 

Сподели:

Коментари (0)

Румен Радев заминава за среща с германския канцлер Фридрих Мерц

Румен Радев заминава за среща с германския канцлер Фридрих Мерц

Германия е първата страна, която Румен Радев посещава, след като беше избран за премиер

Бургас поиска да е домакин на "Евровизия 2027"

Бургас поиска да е домакин на "Евровизия 2027"

Кметът на Бургас побърза за заяви домакинство за "Евровизия", след като стана ясно, че България ще приеме конкурса през 2027 г.

Клисурски: Кабинетът да не плаши с апокалипсиси, а запретне ръкави за добър бюджет

Клисурски: Кабинетът да не плаши с апокалипсиси, а запретне ръкави за добър бюджет

Тук се смесват две неща - инфлацията заради войната в Иран и повишените цени на горивата, но от друга страна ПБ умело смесват това с високите цени и въвеждането на еврото, коментира бившият служебен финансов министър