Първан Симеонов: Преходът отдавна приключи, пиарите на партиите бързат да пишат опорки за двата разказа около Петров
"Много интересен беше коментарът на Кирил Петков за "сглобката" от вчера. Той намери в случилото се повод индиректно да загатне, че убийството на Алексей Петров е индиректен опит за дестабилизация на властта. Чуха се и изказвания от другата страна, че Петров е човек на "сглобката". Тези два разказа ще се бият в момента, но като че ли надделява този, че бившата барета е причастна към настоящата власт. Аз не виждам какво трябва да притеснява управлението, защото отстрани изглежда, че някой нарочно я тресе. Кое ще надделее е въпрос буквално на часове. Пиарите бързат да напишат опорките. Надявам се по-бързо да бъде разкрит случаят, защото ще остане тягостното усещане за безпомощност. През последните няколко месеца, освен символни битки за история, за празници и за дати, се настанява тържеството на криминалната хроника". Това заяви пред Нова нюз политологът Първан Симеонов.
"Преходът отдавна свърши, когато България изгради добра или лоша пазарна икономика и либерална демокрация. Не трябва да говорим за прехода, а за качеството на демокрацията. Минаха 34 години. Не може постоянно да гледаме назад. Това убийство може и да е разчистване на сметки назад във времето. Не е продуктивно да говорим повече за преход, защото очакваме да се случи нещо хубаво накрая, което не е задължително", каза още Симеонов.
Още от България
Ивайло Мирчев: Кандидатурата на Йотова изглежда като операция „Радев, трети мандат“
"Може би защото Радев се чувства най-комфортно сред хора, които отразяват неговия образ и потвърждават централната му роля", казва той
След скандал: Мъж запали жена си пред децата, има опасност за живота ѝ
Предстои да му бъде повдигнато обвинение за опит за убийство с особена жестокост и по особено мъчителен за жертвата начин
Евакуирани са всички пътници от швейцарския круизен кораб, който заседна край Видин
Катерът на "Гранична полиция" е направил общо 20 курса за превозването им