Мисля, че сме на етап, на който най-малкото трябва да се замразят тези ангажименти, но никъде на се посочва точно "военна помощ", реагира Кристиан Вигенин
Военният министър и БСП се разминаха в позициите си помощта за Украйна.
"Помощта на България за Украйна остава. При това - в същия вид", обяви министърът на отбраната Атанас Запрянов.
Това предизвика остра реакция от страна на БСП. Според тях военната помощ трябва да бъде спряна и социалистите дори заговориха за риск за мнозинството, съобщи Би Ти Ви.
„Мисля, че сме на етап, на който най-малкото трябва да се замразят тези ангажименти. В това споразумение пише „помощ за Украйна“, но никъде не пише „военна помощ“. Не трябва да се поставя под риск това мнозинство още с първите действия на правителството“, реагира зам.-председателят на БСП Кристиан Вигенин.
По повод връщането на бившия главен секретар на МВР Ивайло Иванов в кабинета на Даниел Митов, червените обявиха, че всеки носи отговорност за действията си.
„Едно уточнение да направя. Това ние не го приемаме за коалиция, това е мнозинство. Това е едно споразумение за изпълнение на управленски действия. По-скоро сме съдружници по неволя“, добави Вигенин.
БСП очакват до месец детайлно разписани законодателна и управленска програма.
Още от България
България предаде на Румъния председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
През тази година се навършват 30 г. от учредяването на ПСЮИЕ по инициатива на България през 1996 г.
Йотова към Силяновска: Очакваме РСМ да изпълни европейските критерии за членство в ЕС
Президентът настоя да се спазват правата на македонските българи и да се сложи край на езика на омразата в Северна Македония
Стоянов отказа да отговори дали България остава в механизма PURL за подкрепа на Украйна
„Министерството на отбраната не предоставя финансовите средства“, заяви той, без да уточни дали правителството възнамерява да продължи участието на страната по механизма и какъв ще бъде българският принос