Организираните от браншова камара "Пътища" строители заявиха, че не са получавали заплати от два месеца. Те настояват държавата незабавно да разплати натрупаните задължения към изпълнителите от пътния бранш.
Облечени в работническо облекло и каски, строителите размахаха листове с надписи "Без път няма посока", "Дайте ни изработеното", "Стига обещания", "Не сме престъпници", "Искаме си парите, няма да се откажем".
На площада пред парламента в София има хора от цялата страна – служители на „Автомагистрали Хемус” АД, някои са докарани от Хасково, други от Шумен, предаде БГНЕС.
Протестът е мирен. В пространството около парламента има засилено полицейско присъствие. Автомобилите по бул. "Цар Освободител" се движат. Междувременно от ефира на две национални телевизии тази сутрин пореден рунд нападки си размениха настоящият служебен министър на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова и бившият такъв Николай Нанков, който първо беше министър, после стана заместник-министър.
Пред Нова телевизия Комитова заяви, че Нанков бил много огорчен заради смяната на ръководителите на АПИ и на „Автомагистрали”. "Той е много ядосан, че вече не е на пътя на парите към строителните фирми", каза министърът в телевизионния ефир и го предизвика: Каня Николай Нанков на публичен диспут да говорим за магистрала „Хемус”.
Комитова бе категорична, че парите са във фирмите, защото Нанков и Петя Аврамова са раздали авансово милиард.
По същото време в студиото на бТВ говори Николай Нанков от ГЕРБ. Не е имало незаконно строителство на АМ „Хемус”. ДНСК са подали грешни данни. Хаосът в МРРБ е на квадрат, заяви той и бе категоричен, че по време на ГЕРБ строителство по 4-и и 5-и лот не е имало.
Фактор
Облечени в работническо облекло и каски, строителите размахаха листове с надписи "Без път няма посока", "Дайте ни изработеното", "Стига обещания", "Не сме престъпници", "Искаме си парите, няма да се откажем".
На площада пред парламента в София има хора от цялата страна – служители на „Автомагистрали Хемус” АД, някои са докарани от Хасково, други от Шумен, предаде БГНЕС.
Протестът е мирен. В пространството около парламента има засилено полицейско присъствие. Автомобилите по бул. "Цар Освободител" се движат. Междувременно от ефира на две национални телевизии тази сутрин пореден рунд нападки си размениха настоящият служебен министър на регионалното развитие и благоустройството Виолета Комитова и бившият такъв Николай Нанков, който първо беше министър, после стана заместник-министър.
Пред Нова телевизия Комитова заяви, че Нанков бил много огорчен заради смяната на ръководителите на АПИ и на „Автомагистрали”. "Той е много ядосан, че вече не е на пътя на парите към строителните фирми", каза министърът в телевизионния ефир и го предизвика: Каня Николай Нанков на публичен диспут да говорим за магистрала „Хемус”.
Комитова бе категорична, че парите са във фирмите, защото Нанков и Петя Аврамова са раздали авансово милиард.
По същото време в студиото на бТВ говори Николай Нанков от ГЕРБ. Не е имало незаконно строителство на АМ „Хемус”. ДНСК са подали грешни данни. Хаосът в МРРБ е на квадрат, заяви той и бе категоричен, че по време на ГЕРБ строителство по 4-и и 5-и лот не е имало.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци