Не смятаме да напускаме управлението. Не защото е самоцел или сме много доволни от коалиционните си партньори, а защото излезем ли, ще влезе ДПС. Тук сме, за да защитим националния интерес, заяви съпредседателят на групата на "Обединени патриоти" Искрен Веселинов в словото си за началото на парламентарната сесия.
Трябва да си зададем въпроса общество ли сме, единна нация ли сме, или социалната разруха дава своите резултати и ни превръща в сбор окалящи се хора, заяви Веселинов.
Той обясни, че виновниците за водната криза в Перник са много, i изброи приоритетите на ОП за новата сесия. "Абсолютен приоритет остава социализацията на маргинализираните цигански общности. Чакаме концепцията от Министерския съвет", заяви той.
Основно оръжие щяло да е образованието и вкарването на повече патриотизъм в учебния процес чрез възстановяване на предмета Родинознание и въвеждането на военно обучение в училищата.
Основен приоритет за ОП оставало и противодействието на битовата престъпност. Веселинов напомни, че искат законови промени за създаване на доброволни отряди и промени в НК за премахване чувството за безнаказаност. "Искаме приемане на нова наказателна политика и нов НК - да се промени тълкуванието за маловажен случай, разширяване на обхвата на неизбежната отбрана, срещу радикалния ислям", обясни той.
Не внос на емигранти, а завръщане на българите в родината е заветната ни цел, допълни още съпредседателят на ПГ на ОП. Доходите също оставали основен приоритет.
Искрен Веселинов
Социалната разруха ни превръща в сбор окалящи се хора, заяви Искрен Веселинов
Фактор Фактор
Още от България
Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов
Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит