6 Декември, 2025

Петър Москов: Колко да си тъп, за да настъпиш няколко пъти една мотика?

Петър Москов: Колко да си тъп, за да настъпиш няколко пъти  една мотика?

Имаше сгрешени параметри и противници в част от десницата на тези избори. Когато отиваш на избори трябва много ясно да позиционираш себе си кой е противникът ти. За част от десницата той беше ГЕРБ, а близкият – Реформаторският блок. БСП усвои резултатите си, ГЕРБ не го разбра това нещо и спечели отново, а ние останахме извън парламента. Благодаря. Така Петър Москов коментира в „Здравей, България” на Нова телевизия неуспеха на коалицията „Реформаторски блок – Глас народен” на изборите. Така е, когато върнеш хората в окопите, обясни той.
Притеснявам се, че балансите ще бъдат много трудни в това мнозинство в парламента и ще се изискват повече компромиси. Това от своя страна означава по-малка възможност за радикални промени там, където е гнило и където правилата липсват. Другото ми голямо притеснение е, че в този парламент няма изявено проевропейско мнозинство, заяви Москов.
„Колко пъти може да настъпи човек  една и съща мотика? Колко трябва да си тъп?  Всеки път взимаме поука от лошите си резултати, че сме настъпили мотиката и всеки път след това забравяме, че тя все още е в двора и като дойдат избори продължаваме да се удряме в нея”, допълни реформаторът. Той бе помолен да коментира отмяната на пръстовия отпечатък в болниците. Това ще ни струва над 200 милиона категоричен е той.

„Данните от последните месеци показаха ясно, че има необходимост от наличие на такъв идентификатор. В момента сме в състояние, в което е отменено едно работещо решение, което е абсолютно безплатно за хората. Източванията на НЗОК ще продължат”, каза Петър Москов.
Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той