26 Февруари, 2026

Петков: Няма да допуснем ГЕРБ и ДПС да имат мнозинство в регулаторите и службите

Петков: Няма да допуснем ГЕРБ и ДПС да имат мнозинство в регулаторите и службите

Кирил Петков

"Енергетиците в залата решиха, че само една фирма може да строи 7 и 8 блок на АЕЦ “Козлодуй”. Имаше доклад на енергийния министър, който казваше, че поне две фирми трябва да бъдат допуснати. ГЕРБ, ДПС и ИТН решиха, че искат само една фирма да може да строи. И те като най-големите енергетици в света решиха да премахнат конкуренцията", заяви съпредседателят на ПП Кирил Петков, цитиран от БГНЕС.

Петков коментира, че това не е финално решение, но уточни, че вече е вдигат червен флаг, защото според него подобно решение не е правилно.

“Тази институция не е институцията, която трябва да избира фирмите изпълнител, а трябва да прокарва закони”, подчерта той.

“Няма как да допуснем да има в останалите преговори някаква възможност ГЕРБ и ДПС да имат мнозинство и в регулаторите, и службите, няма как”, посочи той.

Петков коментира, че ГЕРБ трябва да представят предложения, а не само да казват какво не им харесва.

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита