12 Април, 2026

Пхенян: Войната със САЩ е неизбежна, всичко е въпрос на време

Пхенян: Войната със САЩ е неизбежна, всичко е въпрос на време

диктаторът Ким Чен-Ун

Северна Корея редовно обвинява САЩ, че готвят нападение срещу страната, Вашингтон отрича

Северна Корея смята, че войната със САЩ е неизбежна. Това заяви говорител на външното министерство на азиатската страна, цитиран от БТА. Той увери, че "единственият въпрос е кога ще избухне войната".

Северна Корея редовно обвинява САЩ, че готвят нападение срещу страната под формата на съвместни военни маневри с Южна Корея. Вашингтон и Сеул отричат обаче да имат такива намерения.

В понеделник американските и южнокорейските военновъздушни сили започнаха ежегодните си съвместни учения. В тях участват над 230 изтребителя, включително американски "Ф-35", и около 12 хил. войници. Маневрите ще продължат до петък и ще бъдат най-големите досега.

В сценария им влиза и изпращането от САЩ на два от най-модерните бомбардировачи с далечен обсег - "Б-1Б", в Южна Корея от базата им на тихоокеанския остров Гуам, съобщи по-рано южнокорейският генерален щаб.

След севернокорейското изявление, председателят на комисията по международни дела в Русия Константин Косачов се срещна със севернокорейския посланик в Москва Ким Хен Чжун.

"От страна на Северна Корея бе потвърдено, че Пхенян не е заинтересован от ескалация на конфликта, а още по-малко от започване на бойни действия, но той не се бои от война", каза Косачев след срещата.

Той допълни, че Русия не е заинтересована от нарастване на напрежението около Корейския полуостров и ще предприеме всички възможни мерки, за да няма такава ескалация.
Сподели:

Коментари (0)

Падането на Орбан ще разклати режима на Вучич

Падането на Орбан ще разклати режима на Вучич

Сърбия е нащрек в очакване на унгарските парламентарни избори от 12 април

В Генералния щаб на ВСУ обявиха правилата си за действия по време на великденското примирие

В Генералния щаб на ВСУ обявиха правилата си за действия по време на великденското примирие

Всяко изстрелване от руската армия на ракети или ударни безпилотни летателни апарати по украинска територия също ще получи огледален отговор.

Тръмп: Най-големите танкери в света пътуват към САЩ, за да се снабдят с най-добрите и най-"сладки" петрол и газ

Тръмп: Най-големите танкери в света пътуват към САЩ, за да се снабдят с най-добрите и най-"сладки" петрол и газ

Изявлението му идва на фона на среща между американски и ирански представители в Исламабад, насочена към прекратяване на шестседмичния конфликт между двете страни.