15 Януари, 2026

Плевнелиев: Урсула фон дер Лайен нарече Путин хищник - аз го наричам Хитлер на XXI в.

Плевнелиев: Урсула фон дер Лайен нарече Путин хищник - аз го наричам Хитлер на XXI в.

Снимка: архив

За президента на България в периода 2012-2017 г. Путин е военен престъпник и "не може български политици да го легитимират“

„Ако Урсула фон дер Лайен нарича Путин хищник, аз го наричам Хитлер на XXI век., каза президентът на България в периода 2012-2017 г. Росен Плевнелиев в ефира на бТВ 

Руският президент Путин избива милиони хора и отказва на украинците правото на съществуване, заяви той. 

"Дори когато се води война, има правила. Военно престъпление е да се избиват цивилни хора и да се бомбардират детски градини и училища", посочи той.

За Плевнелиев Путин е военен престъпник. "Не може български политици да го легитимират“, посочи той.

Плевнелиев е на мнение, че без решение от страна на Путин, тази война няма да спре.

Той определи, че Доналд Тръмп е популист, а "популистите не са демократи". Тъй като не е демократ, не вярва в институции и правила, а в сделки.

Ако сме се поучили от историята, знаем, че това води до повече войни и кръв, коментира Плевнелиев.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.