5 Декември, 2025

Полиглотът Валери Божинов: Знам италиански, познавам треньора на "Левски" и съм готов да играя за "сините"

Полиглотът Валери Божинов: Знам италиански, познавам треньора на "Левски" и съм готов да играя за "сините"

Валери Божинов

Спас Русев вече му е разрешил да тренира с момчетата на Делио Роси

Валери Божинов е готов отново да стане футболист на Левски. Това разкри самият той пред италианския "Евроспорт". Божинов си тръгна от Лозана вчера. Собственикът на "сините" от "Герена" Спас Русев вече му е разрешил да тренира с момчетата на Делио Роси.

"Офертите не идват, докато си пиеш кафето, трябва да ги заслужиш. Президентът на Левски ми даде разрешение да се подготвям с отбора. Познавам треньора Делио Роси, знам добре италиански език. През януари ще преговаряме.

Треньорът на Лозана Челестини ми звънеше всеки ден. Приех, защото той имаш план за бъдеще в Европа. Отборът обаче не тръгна добре, потъна надолу в класирането. Нямаше добри резултати и използваха мен като изкупителна жертва. Виждаха ме като спасител, но не мога да направя нищо сам, без отбор около себе си", каза Божинов.

Припомняме ви, че полиглотът Валери Божинов влезе в спортните новини с полиглотските си способности. Във форумите и социалните мрежи заваляха майтапи за уменията му да говори на сръбски и на китайски език. Той беше сравнен с руския и английския на Христо Стоичков.

Сподели:

Коментари (0)

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

Карлос Насар: Много държави ме чакат, но... Оставам да се състезавам за България

„В момента Любо Пенев изпитва трудности… Ако слуша и гледа това – да знае, че го обичаме“, започна Насар.

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

България взе европейската титла по ускорен шахмат за жени

Кръстева събра 7,0 точки след 11 изиграни партии по швейцарската система с 15-минутна контрола и още 10 секунди на изигран ход, като се нареди на 61-о място в откритата надпревара

Футболният ни съюз: С теб сме, Любо!

Футболният ни съюз: С теб сме, Любо!

Огромна вълна от съпричастност заля социалните мрежи. Футболисти, бивши играчи, ръководители на клубове и безброй фенове изразиха своята подкрепа и пожелания за бързо оздравяване на Любослав Пенев.