19 Юни, 2026

Александър Томов: Политици крадат милиарди чрез офшорки

Александър Томов: Политици крадат милиарди чрез офшорки

Според него схемата е била политици да крадат чрез жените и децата си . Там където имало сделка между държавата и офшорки, това означавало единствено разпределяне на комисионни между политици и хора от властта. Томов смята, че в годините на прехода са направени над 30 големи приватизационни сделки между оф шорки и различни правителства, и така са изтекли милиарди. Според него поне 10 от тези далавери са в сферата на енергетиката. 

Политикът е категоричен, че не може дадено правителство да даде един милиард на неизвестна компания на Вержинските острови и премиерът, министрите и правителството да не знаят кой стои зад нея и кои са заинтересованите лица.

В България съществува пряка връзка между политическата корупция и бедността. Предлагам парламентът да забрани със закона сделките с офшорки, призова Томов.

 

Сподели:
Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

Ние, българите си го избрахме, ние, българите ще платим за деянията му

РР е друг тип, той има матрица в главата си – инсталирана, пирографирана. Матрицата на промития просъветски манталитет, според която любовта към СССР, към Русия е с безусловен приоритет над обичта към България

Предоговаряне с БОТАШ от правителство на Радев означава наливане още в турския интерес

Предоговаряне с БОТАШ от правителство на Радев означава наливане още в турския интерес

Опозицията в парламента трябва да се обедини и да изисква всички стъпки, които ще се правят в посока на договора с турската компания, задължително да минават през обсъждане и гласуване (одобрение) в парламента

 От незаконния град в Баба Алено изплува и Дмитрий Фирташ, зависим от ГРУ, ФСБ и режима на Путин

 От незаконния град в Баба Алено изплува и Дмитрий Фирташ, зависим от ГРУ, ФСБ и режима на Путин

Не е тайна, че руските служби усилено използват украински предатели в операциите си през последните години, след като мрежите им в Европа бяха компрометирани, а агентите им осветени

Коментари (0)