30 Април, 2026

Политолог: Не разбирам логиката на ПП - като извиват ръцете на ГЕРБ няма да ги променят

Политолог: Не разбирам логиката на ПП - като извиват ръцете на ГЕРБ няма да ги променят

Любомир Стефанов

Не разбирам логиката на ПП. Ако искат да бъдат първи, трябва да се поучат от грешките си. Ако искат да променят ГЕРБ, няма да стане като им извиват ръцете. Това каза "Твоят ден" политологът Любомир Стефанов.

ГЕРБ и ПП са очертали на много груб строеж парцела, започнали са да докарват тухлите и строителната техника и в момента започват да си говорят къде ще бъде кухнята и спалнята, двата гаража и мазето. Ако продължат така, току виж сме видели архитектура на управление, образно описа политическата ситуация политологът. 

"ПП-ДБ си казват, че няма да подкрепят мандат на ГЕРБ, но очакват подкрепа от тях за втори мандат. Същевременно пък ГЕРБ се надяват да получат подкрепа от тях, за да съставят правителство. Това, което виждам в парламента може да се синтезира с фразата: “Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш.” Това е епитафията на българската политическа класа. Светъл лъч е, че най-сетне политиците от двете антагонистични коалиции са проумели, че действията им ще останат само предизборно послание", заяви той.

По думите му не става дума за обсъждане на съдебна, а на правосъдна реформа.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт