"От доста време парламентът много често е като театрална сцена, на която всеки иска да изиграе своята роля пред публиката и да събере овациите. Това е свързано с една трансформация в политиката, която твърде много заприлича на шоу и твърде малко - на истинския дебат за общата рамка, в която живеем. Всъщност през тези три месеца, през които парламентът работеше, изглеждаше точно като такава сцена, но все пак се случиха някои неща. Това коментира в ефира на БНР политологът Антоний Тодоров.
Има законопроекти, които бяха квалифицирани като откровено лобистки, прокарани по някакъв начин. За тях се заговори, но по тях истински дебат не се проведе, защото всичко беше в ситуация на взаимни квалификации от типа "вие направихте това", от което не произтича нищо положително. Тези законопроекти просто минават. Едно такова законодателство подсказва желание за прокарване на тесни частни интереси, без да се зачита един по-широк обществен интерес и без да има една по-широка обществена дискусия по въпроса. От такъв тип са промените в Закона за земеделските земи. Удължи се срокът, в който действаше една разпоредба на закона, която позволяваше застрояване по Черноморието", аргументира позицията си политологът.
По думите на Антоний Тодоров ние сме били свидетели на най-краткият парламентарен сезон с най-краткосрочните решения.
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"