7 Декември, 2025

Политолог: Полицаите да пазят малките населени места, а не соц паметници, Радев е яростен, че загуби властта

Политолог: Полицаите да пазят малките населени места, а не соц паметници, Радев е яростен, че загуби властта

Политологът Ивайло Илиев коментира пред BGonAir вчерашната акция на МВР, при която кордон от полицаи пазеше Паметника на Съветската армия от феновете на ФК "Левски" след мача с "Айнтрахт". 

"Излишно се ескалира с темата, защото така или иначе паметникът няма място там. Защо обаче е нужно като общество да се делим заради нашето "вчера", а не гледаме към днешния и утрешния ден. Като млади хора сме длъжни да обърнем спора, а не да трупане омраза. Имаше публикации, че феновете на "Левски" едва ли не са били пратени по поръчка, за да покажат позицията си срещу МОЧА. Нека да сложим разликите, защото позициите за мача и за МОЧА са различни. Феновете на "Левски" винаги са защитавали демокрацията и декомунизацията. Един лидер на партия си вкара автогол и ги нарече "еничари". Органите на реда предпочитам да охраняват със същата тази страст малките населени места от битова престъпност, отколкото соц паметник в центъра на София. Явно става въпрос за приоритети...", заяви Илиев. 

"Според мен Паметникът на Съветската армия няма да бъде премахнат преди местните избори. Трупането на политически дивиденти около всичко това ще се отрази на балотажа. Именно там ще се търси периферния вот. Политиците обаче не правят дебата по-лесен. Държавният глава се държи яростно, защото вече няма властта на служебните кабинети, поведението не му не съвпада с позицията, която заема", каза още политологът. 

Сподели:

Коментари (0)

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

Външните министри на България и Украйна обсъдиха руските атаки срещу украинската критична инфраструктура

„Благодарен съм за подкрепата на България за нашето присъединяване към ЕС и за нейния принос към нашата устойчивост, по-специално за транзита на газ към Украйна“, добави Сибига.

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”