"Защо трябваше три мандата ГЕРБ да бута топката точно в тази посока, сигналите за корупция не са от вчера. Това, че левите в европейския парламент казват неща, които са критични към управлението на Бойко Борисов, не означава, че те не са верни". Това коментира политологът доц. Петър Чолаков. Според него Европа отдавна е чула за корупционните практики у нас.
Според политолога и експерт по политическа интеграция - Иван Начев, резолюцията ще има положителен смисъл. "Тя обаче не отменя същността на основния проблем - корупцията, липсата на нормално действаща правосъдна система, това че сме на дъното на класацията по доходи, качество на живот и стандарт", коментира той.
Според Начев резолюцията ще бъде положителна и за всяко следващо правителство. "След изборите, всеки ще знае, че ще бъде наблюдаван стриктно. Второ - предстои постигане на съгласие по многогодишната финансова рамка на ЕС, за период от 2021 г. до 2027 г, който обхваща повече от едно правителство. Всяко правителство трябва да договори с ЕК параметрите за своята собствена държава. България ще бъде вече поставена под много по-стриктно наблюдение, тя отново трябва да договори средствата по оперативните програми", посочи Иван Начев.
"Надяваме се, че българските граждани ще осъзнаят, че властта произтича от тях. Не е работа на Брюксел да ни налага едно или друго правителство", отбеляза и доц. Петър Чолаков.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас