В интервю за Reuters полковникът заяви, че нашествениците може да съсредоточат усилията си върху настъпление към Покровск, както и да действат на източните фронтове край Купянск и Лиман и на югоизточните фронтове край Запорожие и Новопавловка
Заместник-ръководителят на Офиса на президента на Украйна Павло Палиса очаква, че в края на април и през май армията на Руската федерация ще активизира настъпателните си действия на фронта.
В интервю за Reuters полковникът заяви, че нашествениците може да съсредоточат усилията си върху настъпление към Покровск, както и да действат на източните фронтове край Купянск и Лиман и на югоизточните фронтове край Запорожие и Новопавловка:
„Абсолютният приоритет, по мое мнение, сега ще бъде в Покровското направление.“
По-рано Палиса съобщи, че Киев не е обсъждал с американската страна предоставянето на допълнителна помощ, но може да повдигне този въпрос по време на преговори за прекратяване на огъня.
Той подчерта, че в момента страната инвестира в развитието на собствената си система за противовъздушна отбрана. Няколко държави вече са се съгласили да предоставят лицензи и техническа документация за производството на „определено оборудване“. „Процесът се движи и то доста динамично“, добави той.
Настъплението на Русия
Припомняме, че по-рано президентът на Украйна Володимир Зеленски съобщи, че руските окупатори се готвят за нови настъпления в Сумска, Харковска и Запорожка област.
Преди дни главнокомандващият на Въоръжените сили на Украйна Александър Сърски заяви, че Русия фактически вече е започнала настъпление в Сумщина и Харковщина.
По-рано окупаторите заявиха, че са превзели украинското селище Басовка, но граничарите съобщиха, че водят боеве за населението място
Още от Свят
Референдумът в Исландия: При 60% преброени бюлетини евроскептиците набират малка преднина
Преброени са 152 000 гласа от общо 270 000 имащи право на глас
Axios: Шефът на ЦРУ е предложил среща между Тръмп, Путин и Зеленски
Зеленски е подкрепил предложението, докато Путин го е отхвърлял
На референдума в Исландия привържениците на преговори за членство в ЕС имат малка преднина пред евроскептиците
46 589 гласоподаватели са подкрепили възобновяването на преговорите, докато 45 682 са гласували против