29 Април, 2026

Последно: Тръмп отказа срещата със Зеленски, делегира ангажимента на вицепрезидента Ванс

 Последно: Тръмп отказа срещата със Зеленски, делегира ангажимента на вицепрезидента Ванс

Снимка: архив - EPA/BGNES

Вместо официална среща ще има разговори Ванс-Зеленски по време на Мюнхенската конференция

Очаква се президентът на Украйна Володимир Зеленски и вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс да се срещнат по време на Мюнхенската конференция по сигурността по-късно през тази седмица, предаде телевизия Си Би Ес, цитирана от БГНЕС.

В петък президентът Доналд Тръмп обяви пред журналисти, че е възможно да се срещне с украинския си колега Володимир Зеленски през идната (т.е. през вече започналата - б.р.) седмица. Попитан дали срещата ще бъде във Вашингтон, Тръмп отговори, че би могла да бъде там, като поясни, че не възнамерява да пътува до Киев.

Според последната информация вместо официална среща с президента на САЩ, ще има разговори в кулоарите на Мюнхенската конференция по сигурността между вицепрезидента Ванс и Зеленски.

Форумът ще се проведе между 14 и 16 февруари. В него ще участват също  държавният секретар на САЩ Марко Рубио и специалният пратеник на Тръмп за Украйна и Русия - Кийт Келог, пише „Киев индипендънт“.

Въпреки че подробностите за очакваната среща Ванс-Зеленски не бяха разкрити, Келог заяви по-рано, че американските официални лица ще разговарят в Мюнхен за „целта на Тръмп да сложи край на кървавата и скъпоструваща война в Украйна“.

По-късно пенсионираният генерал отрече медийните съобщения, че по време на събитието планира да разкрие стратегията на Тръмп за прекратяване на войната.

 

Сподели:

Коментари (0)

Как крал Чарлз постави Тръмп на мястото му с финес

Как крал Чарлз постави Тръмп на мястото му с финес

"Той изнесе чудесна реч. Много му завидях." - призна Тръмп

Ердоган: Преодолян е критичният праг по разоръжаването на ПКК

Ердоган: Преодолян е критичният праг по разоръжаването на ПКК

Коментарът му дойде по време на седмичното заседание на парламентарната група на управляващата Партия на справедливостта и развитието. 

Украински военноморски дронове поразиха санкциониран танкер в Черно море

Украински военноморски дронове поразиха санкциониран танкер в Черно море

Генералния щаб на ВСУ съобщава, че танкерът Marquise е обект на санкции от Украйна, Обединеното кралство, Европейския съюз, Швейцария, Нова Зеландия и Канада и е бил използван от Русия за незаконен транспорт на петролни продукти