7 Август, 2026

Ивайло Шотев: ПП ще гласува против закриването на Антикорупционната комисия

Ивайло Шотев, снимка: архив

"Проблемът не е в наличието на Антикорупционната комисия. Той е в начина, по който се избира и начина, по който функционира.”

Партия "Продължаваме промяната" ще гласува против закриването на Антикорупционната комисия, заяви пред NOVA NEWS депутатът от ПП Ивайло Шотев.

Той определи комисията като бухалка в ръцете на ръководството.

„За нас е изключително важно КПК да започне да функционира нормално. Проблемът не е в наличието на Антикорупционната комисия. Той е в начина, по който се избира и начина, по който функционира.” - коментира Шотев. 

„Нямаме проблем нашите кметове да бъдат разследвани, имаме проблем само те да бъдат разследвани. Бяхме във Варна на демонстрациите. Там, по две линии, хората изпитват голямо недоволство. Първо, чрез административни хватки се опитват да им подменят вота. Опитват се да сложат друг човек на мястото на Благомир Коцев като кмет. Пред съда се опитват да предизвикат нови избори. Това дразни.” - смята депутатът.

По повод на оставката на Кирил Петков той заяви, че е много важно да се поема политическа отговорност. „Това негово действие е прецедент в българската политика и трябва да бъде давано като стандарт”, твърди Шотев.

Той определи законодателството у нас като избирателно.

По думите му партията ПП е по-жива от всякога:

„Престои да си направим общо събрание, да има ново ръководство. Това са процеси, които тепърва започват. Кирил Петков до този момент няма участие. Не очаквам да се върне в ръководството.”

Сподели:
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“

"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите

„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“

Коментари (0)