27 Юни, 2026

Преходът - демократично самоубийство от емпатия

Авторът, снимка: БГНЕС

Свидетели  сме на извратена псевдохристиянска идеология, лява по същност, където сърцето разположено в лявата част на гръдната кухина, бие учестено за съдбата на престъпния индивид, но остава безразлично към неговите жертви

Д-р Любомир Канов

В крайна сметка, най-голямата вреда за българското общество, а и за всяко общество при сходни обстоятелства, се оказа, че изключително престъпни хора не бяха наказани или отстранени от държавата и преопределиха нейния път през един 

мръсен и нечестен “Преход”

 Висшата партийна номенклатура и органите натоварени с издевателствата върху свободата на индивида и правата на хората от подземията на ДС, минаха “метър”. Когато не наказваш престъпленията, прикриваш или прощаваш на криминалните престъпници, ти не укрепваш демокрацията, а осъществяваш онова, което всички нейни врагове осъзнават като ритуално самоубийство. На Запад го наричат “демократично самоубийство от емпатия”. Криворазбрана човечност и социално съчувствие. Преиначена и всъщност извратена псевдохристиянска идеология, лява по същност, където сърцето разположено в лявата част на гръдната кухина, бие учестено за съдбата на престъпния индивид, но остава безразлично към неговите жертви. Такава линия възприеха в Бг създателите на Конституцията и съдебната система преди 36 години, повлияни от грешни съветници, представящи се за лицата на цивилизованото общество, към което се стремяхме и резултатите в областта на справедливост, законност и нормалност са такива, каквито са в момента. И те са или ще бъдат такива в Брюксел, Марсилия, Чикаго, Упсала или в Ню Йорк. Ненаказаният престъпник е истинският враг и 

причина за упадъка на всяка демокрация

 Упадъкът на Лондон и на много велики градове от Западния свят е оглавен от сили, от управа, чиято първа грижа сякаш е да премахне полицията и да освободи всеки криминал от отговорност, колкото се може по-бързо, за да извърши още престъпления. В България това се представя като: ”Води се досъдебно производство, лицето има криминални регистрации, извършват се съдебно-следствени действия и експертизи”. Естествено, с мизерен или нулев резултат.

Но в крайна сметка, всичко започва с 

ненаказаните болшевишки и чекистки престъпници,

 които останаха след 10 ноември 1989 г да се присмиват над останалите и да пият вината си с мезета. Оттам произтичат повечето ни беди…

 

Сподели:
Закриването на Комисията за досиетата и липсата на мяра в наглостта - мястото ни е на жълтите павета

Закриването на Комисията за досиетата и липсата на мяра в наглостта - мястото ни е на жълтите павета

Българинът е търпелив, много търпелив, зверски търпелив – но до една граница, отвъд която се разбеснява и помита всички тарикати, които се опитват да го яхнат. Тази граница може да настъпи след години,      но може и да настъпи буквално в близките дни

Затварят и комисията по досиетата - ще "скрият" стореното от бащи и деди - слуги на Кремъл

Затварят и комисията по досиетата - ще "скрият" стореното от бащи и деди - слуги на Кремъл

С правителството на „Прогресивна България“ ни очаква пореден провал - както в 1990-та, 1996-та, 2009-та...

Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“

Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“

Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане

Коментари (0)