Министър-председателят Бойко Борисов поздрави новия премиер на Черна гора Здравко Кривокапич, съобщиха от пресцентъра на Министерския съвет. Борисов е изтъкнал приятелските отношения между София и Подгорица.
„Черна гора постигна видим напредък по пътя на интеграцията си в Европейския съюз“, посочва премиерът и потвърждава, че България ще продължи да помага и споделя своя опит. Черногорският парламент гласува вчера новото правителство на страната с премиер Здравко Кривокапич.
За новото правителство гласуваха 41 депутати в 81-членния парламент, против бяха 28, един депутат се въздържа. След това Кривокапич положи клетва. „Ще се постарая да бъда премиер, който говори малко и работи много, който ще бъде само един от вас, ще бъде сред народа, ще слуша и разбира неговите нужди. Искам да отговоря на очакванията на всички, които гласуваха за промени, както и да успокоя тези, които се страхуват от промените. Можем да победим само всички заедно, с общи сили“, каза Кривокапич пред парламента.

Още от България
Копринков към свое протеже: „Не е важно какво пишат медиите, те са дребен и незначителен проблем!“
властта може да си въобразява, че медиите са малки и незначителни. Може да си въобразява, че обществото е уморено. Може да си въобразява, че всички са забравили вчерашния скандал и утре ще забравят днешния. Само че има една дребна подробност, която подобни властови персонажи неизменно разбират твърде късно: паметта на обществото е много по-дълга от паметта на властта
Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната
Според бившия финансов министър минималното възнаграждение трябва да е поне 690,44 евро
За истината и подмяната - антифашистка държава ли е Путинова Русия
Пропагандата тръби, че фашизмът идвал от либералния свят, вижте част от признаците на руския фашизъм/рашизъм