Досегашният президент на Турция Реджеп Тайип Ердоган получава 52.34 на сто от гласовета на втория тур от изборите за държавен глава.
Това сочат данните при 95.24 % от преброените бюлетини.
Неговият съперник Кемал Кълъчдароглу получава 47.66%. Избирателната активност според преброените до момента гласове е 85,23%.
За Ердоган са гласували 26 144 845 избиратели, а за Кемал Кълъчдароглу 23 809 667 души. Ердоган получава повече гласове в Анкара от съперника си, а в Истанбул резултатът е почти изравнен.
Право на вот на втория тур имаха 64 197 419 души.
Още от Свят
Макрон обяви предоставяне на Украйна на изтребители Rafale и лицензии за производство на френски ракети
Освен това приветства решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да даде разрешение на Украйна да произвежда ракети-прехващачи за системите Patriot.
Наки: Натискът върху Путин расте все по-силно
Олигарси, депутати, бойци, пропагандисти, представители на икономическия блок. Все по-често звучи една проста идея: „Ние не се справяме, време е да спрем.“
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля
Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски