Зеленски: На фронта при Вовчанск Русия използва наемници от Китай, Таджикистан, Узбекистан, Пакистан и Африка
Днес президентът се срещна с командирите на място и обсъди с тях ситуацията на фронтовата линия, отбраната на Вовчанск и динамиката на боевете.
На фронта в Харкивска област Русия използва наемници от Китай, Таджикистан, Узбекистан, Пакистан, също и от африкански страни, съобщи Гордон с позоваване на президента на Украйна Володимир Зеленски.
Днес държавният глава посети позициите на украинските бойни подразделения в областта.
„Воините от това направление са установили, че във войната участват наемници от Китай, Таджикистан, Узбекистан, Пакистан и от африкански страни. Ще реагираме.“ – посочи Зеленски.
Днес той се срещна с командирите на място и обсъди с тях ситуацията на фронтовата линия, отбраната на Вовчанск и динамиката на боевете.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа
Основните акценти, които двамата лидери са обсъдили са отбраната и сигурността, енергетиката и конкурентноспособността
Публикуваха пълния текст на писмото на Зеленски до Тръмп и Конгреса, иска балистични ракети
„В исторически план Путин вече е загубил. Сега, в петата година на тази война, Русия не успя да победи страна, подкрепяна от демократичния свят – страна, на чиято територия няма западни войски, но която получава мощна западна подкрепа, помагаща ни да се защитаваме. Тази реалност вече разби глобалните амбиции на Москва“, се казва в писмото
"Хамас" потвърди смъртта на военния си лидер Ода - вероятно последният от висшия съвет на "Изедин ал Касам"
Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че Ода е ръководил разузнавателното подразделение на "Хамас" по време на атаките на 7 октомври 2023 г.