България
Александър Джеров: Депутатите да не забравят, че ако останат без председател, отиваме на нови избори
Faktor.bg потърси конституционалиста проф. Александър Джеров, за да коментира сложната ситуация в парламента, в която се оказа, че депутатите са в безпътица и не могат да си изберат председател. "Трябва да се прегласува, докато се направи избор. В противен случай депутатите трябва да са наясно, че изходът от ситуацията е един единствен - нови избори", коментира проф. Джеров. Той е възмутен от поведението на народните представители и попита реторично: "Какво е това нещо, как може да не могат да изберат председател на Народното събрание?".
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя