Дай Боже да не стане и дано там да надделее мъдростта
"Сблъсъци в Каталония по време на утрешния референдум за обявяване на независимост на автономния регион биха могли да означават край на Европейския съюз". Това каза анализаторът проф. Михаил Константинов за "Фокус". По думите му изострените взаимоотношения между Каталония и испанското правителство създават предпоставки за тежък граждански сблъсък. „Ако в Испания утре има убити, това ще бъде краят на Европейския съюз. Дай Боже да не стане и дано там да надделее мъдростта, защото това, което правят испанците, е точно липса на мъдрост – „дайте да видим кой е по-силният и по-якият“.
Те водеха зверска гражданска война през 30-те години на миналия век, след което се помириха преди около осемдесет години, но за съжаление в момента отново се плъзгат по тази опасна линия“, каза още проф. Константинов. Според него централното испанско правителство е закъсняло с полезния си ход. Той все пак призова правителството да заповяда на войската и полиция да не употребяват сила по време на утрешния референдум.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка