2 Юли, 2026

Проф. Рачев ни обещава циганско лято през ноември

снимка: архив Faktor.bg

Първото 10-дневие на ноември ни очакват високи температури - сухо и слънчево време, на Боби киселото зеле може би ще втаса, шугава се климатологът

Изпращаме октомври с високи температури. Тази сутрин половин България се събуди с температури над 15 градуса, каза в ефира на Би Ти Ви климатологът проф. Георги Рачев.

„Днес ще се редува югозападен вятър, малко по-късно – северозападен вятър. Ще понижи малко температурите, но няма да е толкова студено, колкото беше преди десетина дни“, каза климатологът.

По думите му два циклона "вилнеят" в Северна Европа. Те ще бъдат изместени от други циклони.

В неделя срещу понеделник ще нахлуе сравнително по-свеж и богат на влага въздух, в резултат на което ще има обилни валежи на доста голяма част от България.

Ще вали най-много в понеделник, а в сряда ще бъде най-хладно, каза проф. Рачев.

„В понеделник в Югоизточна България ще бъде 24-25 градуса, докато в Западна България температурите ще бъдат под 20. Ще е топло за сезона“, посочи климатологът.

„Ноември ще дойде с по-високи температури – максималните в София ще са около 16 градуса. Това ще ни бъде и прословутото, дългоочаквано от всички циганско лято. На Боби киселото зеле ще втаса“, каза проф. Георги Рачев.

Първото 10-дневие на ноември ни очакват високи температури - сухо и слънчево време.

Сподели:
GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

GPS-и проследяват първите излюпени малки на завърналия се в България черен лешояд

Предавателите са леки и напълно безопасни за птиците. Те ще позволят на специалистите да проследяват в реално време първите полети на черните лешоядчета, техните придвижвания, местата за хранене и предизвикателствата, с които се сблъскват в дивата природа

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

Служители на НДК с отворено писмо до институциите

В него те поставят редица проблеми, свързани със статута, управлението и финансовото състояние на дружеството, и настояват за обществено обсъждане за неговото бъдеще

WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?

WSJ: Русия отслабва - придобива ли Турция нови възможности на Балканите?

Най-същественият фактор е отслабването на руското влияние в Черно море и прилежащия регион. На този фон Турция би могла да разшири икономическото и политическото си присъствие на Балканите и в Близкия изток.

Коментари (0)