2 Февруари, 2026

Днес времето омеква, но е облачно, слаб сняг се очаква привечер на север

Днес времето омеква, но е облачно, слаб сняг се очаква привечер на север

Снимка: Meteo Balkans

Максималните температури ще са предимно между 0° и 5°, в София – около 2°, на височина 1200 метра ще е около 0°, на 2000 метра – около минус 4°

Днес от запад облачността ще се увеличи. През втората половина на деня и през нощта срещу сряда на места, главно в северните райони и планините, ще превали слаб сняг.

Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от запад-югозапад. Максималните температури ще са предимно между 0° и 5°, в София – около 2°.

Над планините, след временно изясняване, облачността отново ще се увеличи. Главно в Стара планина и по високите части на Рила и Пирин ще превали слаб сняг, съобщи НИМХ. Ще духа силен и бурен вятър от запад-северозапад.

Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 0°, на 2000 метра – около минус 4°.

По Черноморието преди обед ще е предимно слънчево, но след обед облачността ще се увеличи. Привечер и през нощта срещу сряда на места ще превали дъжд и сняг.

До обед ще духа слаб до умерен западен вятър, който в следобедните часове ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще бъдат 2°-4°. 

Сподели:

Коментари (0)

Синя България: 10% от ДДС, генерирано на територията на общината, да остава в нея

Синя България: 10% от ДДС, генерирано на територията на общината, да остава в нея

Това е един от механизмите за истинска борба с корупцията и зависимостите в политиката

Цветанка Андреева: Мотото „битка с олигархията“ е класическо за автократите

Цветанка Андреева: Мотото „битка с олигархията“ е класическо за автократите

Политологът определи политическото поведение на Румен Радев за тревожно - той е без партия и публичен екип, но с амбицията да управлява

След скока на злато и сребро: България внася монети за над 70 млн. евро от Естония

След скока на злато и сребро: България внася монети за над 70 млн. евро от Естония

Монетите са втората по-важност „стока“, която България импортира от прибалтийската държава след благородните метали