3 Май, 2026

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Снимка: БГНЕС

Максималните температури ще са предимно между 7° и 12°, в София - около 8°. В планините ще е облачно с валежи от сняг.

Днес облачността ще е значителна, на много места с валежи от дъжд. Следобед над югозападните райони за кратко облачността ще се разкъса.

Ще духа до умерен, в Източна България временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са предимно между 7° и 12°, в София - около 8°, съобщи НИМХ.

В планините ще е облачно с валежи от сняг. Ще духа умерен и силен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде 2°, на 2000 метра – около минус 3°.

По Черноморието ще е облачно с валежи от дъжд, по-значителни по южното крайбрежие. Ще духа умерен до силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат между 8° и 11°. 

Сподели:

Коментари (0)

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Експертите акцентират върху ролята на водата като основен фактор – при обилни валежи и снеготопене се увеличава налягането в почвените пластове и се ускорява движението на земните маси.

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви