25 Февруари, 2026

Прокуратурата даде на съд Николай, Евгения и Мария Баневи

Прокуратурата даде на съд Николай, Евгения и Мария Баневи

В двумесечен срок съдът ще насрочи дата за разпоредително заседание по делото

Специализираната прокуратура внесе в Специализирания наказателен съд обвинителен акт срещу Николай, Евгения и Мария Баневи. Това съобщиха от пресцентъра на Апелативна специализирана прокуратура.
 
Те са обвинени за участие в организирана престъпна група, за данъчни престъпления, изпиране на пари, както и за незаконно притежание на оръжие. Николай Банев е обвинен като извършител на данъчните престъпления, а съпругата му – като негов помагач. Двамата са предадени на съд, като съизвършители в съучастие на изпирането на пари.

Мария Банева, ще отговаря пред съда за участието в организирана престъпна група.
 
Предстои в двумесечен срок, съдът да насрочи дата за разпоредително заседание по делото.
 
Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри