5 Декември, 2025

Прокуратурата ще иска постоянен арест за обвинения за трима прегазени в Разград

Прокуратурата ще иска постоянен арест за обвинения за трима прегазени в Разград

Снимка: архив

В нощта на събота срещу неделя в Разград автомобил, каран от 19-годишен шофьор, се заби в заведение и трима клиенти бяха убити. Очаква се мярката на шофьора да се гледа в сряда.

Прокуратурата ще поиска от съда постоянно задържане под стража за 19-годишния младеж, обвинен за катастрофата в нощта на събота срещу неделя в Разград 

Тогава автомобил се заби в заведение и трима клиенти бяха убити. Очаква се мярката на шофьора да се гледа в сряда, съобщи Нова.

Окръжният прокурор на Разград Тихомир Тодоров разясни, че след преглед на записи от камери в района, първоначалната версия за аквапланинг е отхвърлена.

„Категоричен съм - скоростта е била много висока“, заяви прокурорът. По думите му младежът е предприел изпреварване на друга кола. След това се е опитал рязко да се върне в своята лента, но е загубил контрол над колата си, тя се качила на тротоара и се забила в заведението.

„Една неразумна, хлапашка проява от негова страна“, каза Тодоров. 

Престъплението, за което е обвинен, е причиняване на смърт на повече от едно лице по непредпазливост при управление на МПС, наказанието в случая е лишаване от свобода от 5 до 15 години.

Пред камерата застанаха дъщерите на един от загиналите мъже. Те са пристигнали от Германия преди трагедията, без да успеят да видят баща си.

„В шок сме. Как може да е станало това“, споделиха те. По думите им, те не познават 19-годишния водач. 

Друг мъж, станал свидетел на последствията от катастрофата, призова за по-строг контрол от страна на властите.

„Нека министърът на вътрешните работи да разпореди в малките градове, както и в големите, да се правят повече проверки, защото посред нощ, особено в летния сезон, млади момчета с мощни автомобили и без опит зад волана, правят дрифтове и се гонят по улиците“, поиска той.

Сподели:

Коментари (0)

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Облачно с валежи и мъгли, значителни дъждове на югозапад

Ще духа умерен, в източните райони и временно силен източен вятър. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в София - около 9°.