8 Юли, 2026

Протестиращи срещу еврозоната се сблъскаха с полицаи пред парламента

Снимка: БГНЕС

Привържениците на партията на Костадин Костадинов се заканиха да блокират парламента. Те призоваваха полицаите, образували кордон около Народното събрание, да се оттеглят с мотива, че "народът има право да е вътре"

До сблъсък между полиция и протестиращи се стигна на поредния протест на "Възраждане" срещу приемането ни в еврозоната

Привържениците на партията на Костадин Костадинов се заканиха да блокират парламента. Те призоваваха полицаите, образували кордон около Народното събрание, да се оттеглят с мотива, че "народът има право да е вътре", предаде Dnes. 

След като органите на реда не отстъпиха, се стигна до блъсканица между част от протестиращите и органите на реда. 

На видео, публикувано във Фейсбук профила на партия "Възраждане", се вижда, че има и словесен сблъсък между един от полицаите и протестиращ. Какво точно си казват, не става ясно. 

Сподели:
 Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

Парламентът избира председател на Държавна агенция „Разузнаване“

В предложения дневен ред на парламента за тази седмица е включен и проект на решение за приемане на процедурни правила за условията и реда за предлагане на кандидат за председател на Държавна агенция „Национална сигурност“, изслушването му в Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред, както и процедурата за избирането му от Народното събрание

Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии

Рекорден дефицит и ключови реформи: Бюджет 2026 влиза в парламентарните комисии

За разлика от предходни години, разчетите за 2026 г. ясно отразяват прехода към по-тясна интеграция в европейското финансово пространство

Сутринта започва със слънце, следобедни дъждове с гръмотевици, най-вече на изток

Сутринта започва със слънце, следобедни дъждове с гръмотевици, най-вече на изток

Максималните температури се очаква да са между 29° и 34°, в района на София - 30°. По Черноморието е слънчево, дъждове се очакват около обед.

Коментари (0)