6 Декември, 2025

Протестите в Габрово прераснаха в среднощен бунт

Протестите в Габрово прераснаха в среднощен бунт

Снимка: БТВ

Беше повикана жандармерия, за да пази реда в града

Напрежението в Габрово ескалира късно снощи вечерта. Протестът в подкрепа на бития продавач, спонтанно организиран в социалната мрежа, прерасна в бунт по улиците на града.

Повод за недоволството стана нападението над продавач в денонощен магазин от трима мъже. Протестът започна мирно, с упреци за неработещи институции. "Полицията или там без значение кой да отидат на осмата минута. По права линия са 300 метра. Пеша да бяха отишли нямаше да се забавят толкова, това нещо да се случи", коментира Петър Станев. Напрежението ескалира още пред следствения арест. 

"За да поискаме някакво по-справедливо наказание, защото, както знаете, бяха първо пуснати задържаните, после пак задържани след малко по-бурен глас от народа. Искаме просто строги наказание и прилагане на закона", заяви Тони Колев. След около час шествието от протестиращи се отправи към Шиваровия мост. Те стигнаха до къщите на ромските фамилии, които се оказаха празни. Към прозорците им обаче полетяха камъни. Благодарение на адекватната и бърза намеса на полицията до инциденти не се стигна. 

Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото