Движението по виадукт „Разлив“ на 51-и км на автомагистрала „Хемус“ ще бъде пуснато до 1 юли. А целта е да се улесни трафикът през летния сезон. Това стана ясно при направената инспекция на строително-монтажните работи от министъра на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова.
В момента в ремонт са връхната конструкция и долното строене на дясното платно. Предстои полагането на хидроизолация и асфалт. След 1 юли остават довършителни работи от долната страна на съоръжението, които ще приключат в края на годината. Те обаче няма да затрудняват трафика.
За възстановяване на състоянието на виадукта, който в резултат на дългогодишната си експлоатация е силно амортизиран, държавната компания „Автомагистрали“ ЕАД изгражда нови стоманобетонови плочи и тротоари, монтира дилатационни фуги, чугунени отводнители и колекторна система. Лявото платно на съоръжението беше ремонтирано през 2017 г.
В началото на юли трябва да приключи работата по пътното платно и ще бъде пуснато движението по още един от виадуктите на АМ „Хемус“ – при км 37+920 . Ремонтът на дясното му платно включва възстановяване и на долното строене, което ще завърши до края на 2019 г.
Движението по други два виадукта на АМ „Хемус“ - „Потоп“ и "Коренишки дол", ще бъде възстановено до края на ноември 2019 г.
Текущият ремонт на виадукт „Потоп“ е заради цялостното му лошо състояние. Строителните работи включват премахване на съществуващата настилка и пластовете под нея до горния ръб на стоманобетонната плоча. Изграждат се нов изравнителен бетон и нови тротоарни блокове, ще има и нова хидроизолация.
Спешният ремонт на виадукт „Коренишки дол“ включва строителни работи по двете платна, носещите стълбове и основите.
В момента в ремонт са връхната конструкция и долното строене на дясното платно
Фактор Фактор
Още от Бизнес
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Българската банка за развитие участва в бизнес форум в Сингапур и Виетнам
Криза на държавния дълг в ЕС: България е с най-нисък, а Гърция с най-висок дълг