19 Август, 2026

Пускат трамваите по „Графа“ от ноември

Пускат трамваите по „Графа“ от ноември

Пазарът за зеленчуци пред църквата "Свети Седмочисленици" ще бъде закрит

Трамвайното движение по ул. „Граф Игнатиев“ ще бъде пуснато в началото на ноември. Това съобщи зам.-кметът на София Евгени Крусев по време на транспортна комисия към Столичния общински съвет.

Той информира общинарите за завършените и текущите ремонти в столицата. Основният ремонт на „Графа“ започна в началото на май. Улицата изцяло се реновира, подменя се ВиК инсталацията, релсите и се обновяват площадите „Славейков“ и „Гарибалди“.

С нов облик ще се сдобие и градината пред църквата "Свети Седмочисленици", както и част от улиците "Солунска", "Шишман" и Шести септември". Ежедневният книжен пазар на „Славейков“ ще бъде с нови павилиони. Пазарът за зеленчуци пред църквата "Свети Седмочисленици" пък ще бъде закрит. Крусев съобщи, че от летните ремонти вече са приключили реконструкциите на „България“ и „Христофор Колумб“.

До неделя ще бъде отпушено движението и по булевардите „Васил Левски“, „Арсеналски“ и Източната тангента. След първия учебен ден в ремонт ще останат реконструциите на бул. „Пенчо Славейков“ и ул. „Графа“.
 
Сподели:
Ще върне ли държавата българите от чужбина у нас с бонуси и помощи?

Ще върне ли държавата българите от чужбина у нас с бонуси и помощи?

Според експерти програмата на правителството е добра стъпки и има две компоненти - привлича българи от чужбина и граждани на трети страни и внимание, обърнато към вътрешната миграция

Португалски инвеститор поема четири от най-разпознаваемите опозиционни медии в Сърбия

Португалски инвеститор поема четири от най-разпознаваемите опозиционни медии в Сърбия

Сделката за N1, Nova, Danas и Radar възлиза на около 30 млн. евро според медийни публикации

Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

След страните, в които тази тенденция е много очевадна са Румъния (22.8%) и България (17.3%)

Коментари (0)