29 Март, 2026

Путин демагогства: Отворени сме за диалог, но интересите на Русия не подлежат на преговори

Путин демагогства: Отворени сме за диалог, но интересите на Русия не подлежат на преговори

Владимир Путин

Това заявява руският президент във видеообръщение в Дена на защитата на отечеството

Руският президент Владимир Путин заяви, че Москва е готова да търси "дипломатически решения" на фона на бушуващото напрежение със Запада заради Украйна, но подчерта, че интересите на страната не подлежат на преговори.

"Нашата страна винаги е отворена за пряк и честен диалог, за търсене на дипломатически решения на най-сложните проблеми", каза Путин във видеообръщение по повод Деня на защитника на отечеството, който е официален празник в Русия.

Той обаче добави: "Интересите на Русия, сигурността на нашите граждани не подлежат на преговори за нас".

Путин говори, след като във вторник горната камара на парламента, Съветът на федерацията, му даде единодушно одобрение за изпращане на "миротворци" в два отцепнически украински региона, които сега Москва признава за независими, и евентуално в други части на Украйна.

Във видеообръщението Путин поздрави мъжете в страната и заяви, че е сигурен в "професионализма" на руските военни и че те ще отстояват националните интереси на страната. Той похвали бойната готовност на руската армия и заяви, че страната ще продължи да разработва най-съвременни оръжия.

"Ще продължим да разработваме съвременни оръжейни системи, включително хиперзвукови и такива, базирани на нови физични принципи, и ще разширим използването на модерни цифрови технологии и елементи на изкуствения интелект", добави силният на Кремъл. "Такива комплекси реално са оръжията на бъдещето, които значително увеличават бойния потенциал на нашите въоръжени сили."

Западните официални лица предупреждават от седмици, че руският лидер подготвя тотална инвазия в Украйна. Във вторник президентът на САЩ Джо Байдън обяви нови строги санкции срещу Русия за "започването" на инвазия в Украйна, но заяви, че все още има време да се избегне война. /БГНЕС, АФП
Сподели:

Коментари (0)

Северна Корея изпитва ракета, която е способна да порази територията на САЩ

Северна Корея изпитва ракета, която е способна да порази територията на САЩ

Севернокорейският лидер Ким Чен Ин наблюдаваше изпитанието на оръжието и го нарече „постижение, което укрепва стратегическия военен потенциал на страната“.

Революцията на дроновете! Над 70 000 жени воюват в украинската армия

Революцията на дроновете! Над 70 000 жени воюват в украинската армия

Докато традиционната пехота е разчитала на физическа сила, дроновете изискват концентрация, прецизност, умение за управление на стреса и работа в екип

Унгарската провинция  решава за съдбата на Виктор Орбан

Унгарската провинция решава за съдбата на Виктор Орбан

Появата на харизматичния претендент Петер Мадяр, чиято партия води в социологическите проучвания, разклати влиянието на Орбан извън големите градове