Руският диктатор Владимир Путин излъга президента на Съединените американски щати Доналд Тръмп и засили обстрелите срещу Украйна след срещата в Аляска. Вашингтон разглежда всички възможни варианти за санкции срещу Русия.
Такова изявление направи министърът на финансите на САЩ Скот Бесент. В интервю за Fox News той подчерта, че действията на Путин не съвпадат с намеренията, за които е говорил диктаторът.
„Путин, след срещата в Анкоридж, след телефонния разговор, когато европейските лидери и Зеленски бяха в Белия дом следващия понеделник, постъпи противоположно на това, което даде да се разбере, че иска да направи. Всъщност той по отвратителен начин засили кампанията от бомбардировки“, подчерта Бесент.
По мнение на американския министър на финансите, с Тръмп „са възможни всички варианти“ на санкционен натиск срещу Русия.
„Мисля, че ще ги проучим много внимателно тази седмица“, каза Бесент.
Санкции срещу Русия: други новини
Неотдавна САЩ заплашиха Русия с последствия, ако тя не постигне мир с Украйна. По време на заседание на Съвета за сигурност на ООН, свикано след масиран обстрел срещу Украйна, на РФ беше предадено, че в противен случай Москва е заплашена от санкции.
Междувременно ЕС за пръв път разглежда въвеждането на вторични санкции срещу Русия. Както пише изданието Bloomberg, блокът може да въведе санкции срещу държави, които помагат на Москва да заобикаля вече действащите ограничения.


Коментари (2)
Вогон
09:53, 2 Септември, 2025Е... Даваме две седмици на Тръмп да помисли!
Станой
00:05, 2 Септември, 2025Току що този американски министър откри топлата вода.