Вчера той пристигна на младежки фестивал в Сочи
Руският диктатор Владимир Путин заяви, че Русия „се управлява от Бога“. По време на младежки фестивал в Сочи той коментира цитат от XVIII век, приписван на фелдмаршал Миних: "Русия е такава страна, която се управлява направо от Бога. Защото ако не е така, тогава е непонятно как изобщо тя съществува."
"С първата част съм съгласен“, казва Путин, цитиран от Каспаров.ru – изданието се позовава на контролираната от Кремъл агенция ТАСС.
Руският диктатор изразява несъгласие с втората част, като изтъква опита си на длъжността, която заема. По думите му, Русия съществува благодарение на „руския и другите народи“, населяващи „тази територия".
Вчера Путин пристигна на т. нар. „Световен фестивал на младежта“ – организиран от властта. Той се проведе на черноморския бряг край Сочи от 2 до 6 март.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
В Индия се разби военнотранспортен самолет
Към момента не е дадена информация за жертви или ранени, нито за броя на хората, намирали се на борда на самолета
Украйна обяви кампания за набиране на чуждестранни доброволци за армията
Министърът на отбраната Михайло Федоров, заяви, че целта е чужденците да съставят 30 до 50 процента от пехотинците, участващи в щурмовите действия в украинската армия
Тръмп стопира операция по изземването на иранския уран от Пентагона
Американската администрация е била близо до одобряване на високорискова сухопътна операция, но президентът на САЩ се е отказал от нея