17 Декември, 2025

Путин отново прибегна до ядрен шантаж, цинично говори за „сдържане на агресора“

Путин отново прибегна до ядрен шантаж, цинично говори за „сдържане на агресора“

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Той също така похвали изпитанията на крилатата ракета „Буревестник“ и подводния апарат „Посейдон“

Руският президент Владимир Путин заяви, че до края на годината на бойно дежурство ще бъде поставен ракетният комплекс със среден обсег „Орешник“. Думите му са цитирани от руски медии.

Днес, 17 декември, по време на заседание на колегията на Министерството на отбраната на РФ, Путин похвали изпитанията на крилатата ракета „Буревестник“ и подводния апарат „Посейдон“ с ядрена енергийна установка. По думите му тези комплекси ще продължат да бъдат усъвършенствани.

„Ще ги доработваме, усъвършенстваме и подобряваме. Те вече съществуват. До края на годината на бойно дежурство ще бъде поставен и ракетният комплекс със среден обсег с хиперзвуковата ракета „Орешник“, заяви руският диктатор.

Освен това Путин каза, че ядрените сили на Русия ще „играят основна роля в запазването на баланса на силите в света“. Той увери, че за РФ приоритетна задача е усъвършенстването на стратегическите ядрени сили.

„Както и преди, те ще играят основна роля в сдържането на агресора и запазването на баланса на силите в света“, подчерта ръководителят на Кремъл.

Путин заплаши да продължи завземането на Украйна – какво е известно

По-рано руският диктатор Владимир Путин заяви, че Москва няма да се откаже от целите си по завземане на територии в Украйна. Той увери, че Кремъл уж „иска да постигне целите си по дипломатически път“, но е готов да продължи войната срещу Украйна.

По думите на Путин Русия има възможности да увеличи темповете на настъпление по ключови направления.

Сподели:

Коментари (0)

Според Орбан отношението на ЕС към Сърбия е "срамно", тя е "ключовата държава на Западните Балкани"

Според Орбан отношението на ЕС към Сърбия е "срамно", тя е "ключовата държава на Западните Балкани"

„Трябва първо да се заемем със Сърбия, да я третираме на първо място, да намерим решения за всички трудности и едва след това да продължим с останалите.“

Стармър призова Абрамович да дари на Украйна сумата от 2.5 млрд. паунда от продажбата на "Челси"

Стармър призова Абрамович да дари на Украйна сумата от 2.5 млрд. паунда от продажбата на "Челси"

"Уважете ангажимента, който сте поел и платете сега - ако не го направите, сме готови да отидем в съда, така че всяко пени да достигне тези животи, които са пострадали от незаконната война на Путин."

Андрей Ковачев огласи в ЕП план за по-строго законодателство срещу дезинформацията

Андрей Ковачев огласи в ЕП план за по-строго законодателство срещу дезинформацията

Трябва да се преборим със страха, който насажда дезинформацията, идваща от Руската федерация - чрез "организирана кампания посредством руски тролове и руски ботове", заяви Ковачев.