22 Февруари, 2026

Путин съжалява, че не е започнал войната срещу Украйна по-рано

Путин съжалява, че не е започнал войната срещу Украйна по-рано

Владимир Путин, снимка: архив

"Ако знаехме по-рано какво ще се случи, щеше да има системна подготовка“

Руският автократ Владимир Путин заяви на годишната си пресконференция, че Москва е трябвало да започне пълномащабната си офанзива в Украйна по-рано, намеквайки, че страната не е била достатъчно добре подготвена за войната, която продължава почти три години.

„Ако беше възможно да погледнем върху ситуацията, знаейки какво се случва сега, щях да си помисля, че такова решение, каквото беше взето, трябваше да бъде взето по-рано“, коментира Путин, цитиран от АФП и БГНЕС.

„Започнахме събитията през 2022 г. без никаква подготовка... Ако знаехме по-рано какво ще се случи, щеше да има системна подготовка.“ - добави той. 

Сподели:

Коментари (0)

Агенти на Сикрет Сървис застреляха въоръжен,  проникнал в имението Мар-а-Лаго на Тръмп

Агенти на Сикрет Сървис застреляха въоръжен, проникнал в имението Мар-а-Лаго на Тръмп

Товна написа говорителят на агенцията Антъни Гуглиелми в публикация в X.

Дания отряза Тръмп, не иска кораб болница в Гренландия

Дания отряза Тръмп, не иска кораб болница в Гренландия

Ръководителката на датското правителство Мете Фредериксен заяви, че е „щастлива да живее в страна, в която достъпът до здравеопазване е свободен и равен за всички

5G технологията и бъдещето на игрите с живи дилъри

5G технологията и бъдещето на игрите с живи дилъри

Как 5G мрежите променят игрите с живи дилъри в реално време? Разберете какви носи новата технология за качество и скорост.