Северна Корея и Русия засилват военното си сътрудничество в рамките на договора за партньорство
Руският президент Владимир Путин изпрати новогодишно послание до севернокорейския лидер Ким Чен-ун, в което изразява надежда, че двете страни ще продължат да си сътрудничат и през 2025 г.
Путин заяви, че връзките между Москва и Пхенян са издигнати на ново ниво след разговорите му на високо равнище с Ким през юни в севернокорейската столица.
Позовавайки се на подписания през юни важен договор в областта на отбраната, Путин заяви, че е сигурен, че „двете нации ще продължат да си сътрудничат по съвместни проекти в много тясно сътрудничество за изпълнение на историческия договор през 2025 г., предаде държавната агенция на Северна Корея KCNA.
Ким и Путин сключиха договор за всеобхватно стратегическо партньорство, в който се предвижда предоставяне на военна помощ „без забавяне“, ако някоя от страните бъде нападната. Договорът влезе в сила на 4 декември.
Северна Корея и Русия засилват военното си сътрудничество в рамките на договора за партньорство. Северна Корея е обвинявана, че е изпратила около 12 000 войници в Русия, за да подкрепи войната на Москва срещу Украйна. | БГНЕС
Още от Свят
Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги
По думите му, действащите търговски споразумения ще бъдат обезсилени.
Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела
Ръководителят на хуманитарните операции на ООН Том Флетчър. предупреди, че броят на жертвите вероятно ще „нарасне значително“
Тръмп: Иран наруши примирието, атакува кораб в Ормузкия проток
„Очевидно това е глупаво нарушение на нашето споразумение за примирие“