18 Май, 2026

Путин  се престраши да отиде в Курска област, премени се във военна униформа

Путин  се престраши да отиде в Курска област, премени се във военна униформа

Скрийншот

Руският диктатор увери, че към украинските военнопленници, заловени в Курска област, Русия ще се отнася "като към терористи".

Руският диктатор Владимир Путин за първи път след навлизането на Въоръжените сили на Украйна на територията на Курска област пристигна в региона. Кадри от визитата му публикуват руските медии.

Отбелязва се, че  в Курска област той се е срещнал с началника на Генералния щаб на Въоръжените сили на РФ Валерий Герасимов и е провел съвещание с командването. Путин и Герасимов направиха редица изявления, пише УНИАН.

Герасимов заяви, че руската армия уж е освободила 86% от територията на Курска област, която е била под контрола на ВСУ. Той каза, че "Киев е искал да създаде в Курска област стратегически плацдарм и да отвлече руските сили от Донбас", но тези планове, според него, са се провалили.

Също така, Герасимов представи собствената си версия за загубите на ВСУ в Курска област – според него, те възлизат на 67 хиляди души.

Той добави, че през последните пет дни руската армия уж е "освмободила" 24 населени места и 259 квадратни километра територия в Курска област. По думите му, на отделни участъци от границата руските войски са навлезли в Сумска област.

Междувременно Путин заяви, че задачата на руската армия е в най-кратки срокове да "разгроми противника" на територията на Курска област. Освен това, той е наредил да се обмисли създаването на "зона за сигурност" по протежение на границата.

Руският диктатор увери, че към украинските военнопленници, заловени в Курска област, Русия ще се отнася "като към терористи".

Ситуацията в Курска област
Както по-рано съобщи УНИАН, на 12 март стана известно, че руските войски са навлезли в Суджа в Курска област, където сраженията продължават. Отбелязва се, че това се е случило на фона на установения от руснаците огневи контрол върху пътя Юнаковка-Суджа – ключов маршрут към града от Сумска област.

Изданието Forbes съобщи, че украинските войски вероятно напускат Курска област на фона на руското настъпление. Източници разкриха, че преди две седмици елитна руска група дронове е прекъснала украинските линии за доставки, а към момента основната част от украинските подразделения изглежда е извършила организирана евакуация от Курск, връщайки се на територията на Украйна.

 

 

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Безмилостна Русия: Мощни удари с дронове по Одеса и Днепър

Безмилостна Русия: Мощни удари с дронове по Одеса и Днепър

При вражеската атака са били ударени жилища, училища и детски градини, ранявайки 11-годишно момче, 59-годишен мъж и още трима

Украински дронове разтърсиха Москва, руските ястреби беснеят срещу Кремъл

Украински дронове разтърсиха Москва, руските ястреби беснеят срещу Кремъл

Серията от украински удари срещу Москва и Московска област разкри напрежение сред руските военни среди, а ултранационалистически блогъри обвиниха Кремъл в провал на противовъздушната отбрана

Китай отстъпва в стратегическата война за редките земни метали

Китай отстъпва в стратегическата война за редките земни метали

Австралия нареди на свързани с Пекин инвеститори да продадат дяловете си в компания за редки земни елементи, засилвайки глобалната битка за стратегически ресурси и технологическо надмощие