28 Юни, 2026

Путин сменя генералния прокурор на Русия с разследващ убийството на Борис Немцов

Путин сменя генералния прокурор на Русия с разследващ убийството на Борис Немцов
Игор Краснов

43-годишният ген. Игор Краснов, който е предложен от Владимир Путин за генерален прокурор на Русия на мястото на  Юрий Чайка, е разследвал ключови дела, сред които убийството на политика Борис Немцов и разхищаването на пари, предназначени за строителството на космодрума „Източни“. На 15 януари след отправеното послание на Путин към парламента премиерът Дмитрий Медведев обяви, че правителството подава оставка в пълния си състав. В момента тече процеса на сформиране на нов кабинет.

Сподели:
Началото на края за Бъкингам? Британците масово обръщат гръб на Короната

Началото на края за Бъкингам? Британците масово обръщат гръб на Короната

Докато бизнесът и по-възрастното население все още виждат в монархията марка, която носи милиарди от туризъм, новото поколение британци я възприема като остарял, твърде скъп анахронизъм, плащан от джоба на данъкоплатеца

Фицо отказва да участва в новия военен заем на НАТО за Украйна, повтаря аргументите на Радев

Фицо отказва да участва в новия военен заем на НАТО за Украйна, повтаря аргументите на Радев

Повод за острата реакция на Фицо станаха подготвяните за срещата на върха (7–8 юли 2026 г.) планове на Алианса за нов мащабен пакет за военна помощ на обща стойност 70 милиарда евро ($79,5 милиарда)

Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха  9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините

Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините

До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души

Коментари (0)