„Русия търси партньори в Европа, които може да използва за свои собствени цели, и целта, естествено, е да подпомогне AfD да дойде на власт в близко бъдеще – било то на провинциални избори или евентуално на следващите федерални избори“, сподели депутат от Християндемократическия съюз
Със спада на популярността на канцлера в Германия, Кремъл изглежда ескалира усилията си да ускори този процес и да подсили нарастващите проруски сили в крайната десница на Германия, пише Политико
Докато Путин отдавна се стреми да подкопае Мерц - един от най-големите поддръжници на Украйна и следователно един от основните стратегически противници на руския президент - чрез кампании за влияние и хибридни атаки, рядко обстоятелствата се подреждат така добре в полза на Москва.
Икономиката на Германия е неустойчива, центристката коалиция е отслабена, а крайнодясната партия „Алтернатива за Германия“ (AfD) води в националните анкети преди два провинциални избора в Източна Германия, където се очаква партията да отбележи големи победи и може да се окаже, че управлява за първи път от основаването си.
„Русия търси партньори в Европа, които може да използва за свои собствени цели, и целта, естествено, е да подпомогне AfD да дойде на власт в близко бъдеще – било то на провинциални избори или евентуално на следващите федерални избори“, каза депутатът от Християндемократическия съюз (ХДС) на Мерц в Саксония - Анхалт, Крис Шуленбург. Това е една от източните провинции, в която ще се проведат избори през септември.
„Това би дало на Русия стратегически партньор в Германия и по този начин опора в Европа.“
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
"Беше потресен, като разбра какво са свършили" - майката на момче, присъствало на убийството на Кузев и малтретирало непалци
"Осъзна какво е станало и много плака, успокоявахме се"
Социалните са получили сигнал за едно от децата, участвали в убийството на Георги Кузев
"Работи се със семейството от повече от 1 месец", съобщи социалният министър Наталия Ефремова
Турски F-16 се разби при тренировъчен полет край Мраморно море
Пилотът е катапултирал, откаран е в болница