Шефовете на окупационните администрации ще получат допълнителни правомощия
Президентът на Русия Владимир Путин подписа указ за въвеждане на „военно положение“ в окупираните украински територии - Херсонска, Запорожка, Донецка и Луганска област, съобщи изданието Медуза.
В свое изявление пред руския съвет по сигурността, произнесено по видеоконферентна връзка, Путин обяви, че военното положение е действало на тези територии още преди „влизането им в състава на Русия“.
„Сега трябва да оформим този режим вече в рамките на руското законодателство“, - каза Путин.
Той допълни, че шефовете на окупационните администрации ще получат допълнителни правомощия за „обезпечаване на сигурността“
Уточнява се, че указът незабавно ще бъде изпратен в Съвета на федерацията – долната камара на руския парламент.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Мицкоски се запъна: Няма да има промени в Констицията ни...
По думите на македонския премиер България не зачита правата на македонската общност. Това се нарича тормоз
Черна гора въведе визи за руснаци, беларуски, турци, китайци и граждани на Саудитска Арабия
В продължение на години руснаците традиционно са били втората по численост група чуждестранни туристи в Черна гора след посетителите от Сърбия
Българин за пожара край Бордо: Евакуацията е най-голямата в страната в мирно време
Цветан Филипов живее на 200–250 км от голямото огнено бедствие. "Димът се вижда с просто око, на моменти закрива слънцето, а миризмата на изгоряло и пушек също се усеща."