4 Юли, 2026

Путин вдига залозите – в Москва подготвят бомбоубежищата

Путин вдига залозите – в Москва подготвят бомбоубежищата
Иля Пономарьов

Цели се пропаганден ефект, адресиран към САЩ

Подготовката на бомбоубежищата в руската столица Москва и призивът от страна държавите-съюзници на Москва към техните граждани да напуснат Русия са ход на кремълската пропаганда, насочен към американската аудитория. Така Путин вдига залозите в контекста на ядрения си шантаж срещу Запада, заяви руският опозиционен политик Иля Пономарьов.

"Ако това е съобщение към американците, че се готвим за размяна на ядрени удари, тогава това започва да придобива смисъл. Това е пропаганден трик за вдигане на залозите. Видяхме рязко нарастване на тревожността сред руснаците. Част от нея е свързана със заплахата от мобилизация, но по-голямата част е свързана със заплахите за ядрена война. Затова го прави Путин.“ – коментира Пономарьов.

Според него Кремъл е поискал от съюзниците си да призоват своите граждани да напуснат Русия.

"Изглежда, че Москва е поискала властите в тези страни да кажат това на гражданите си. За да насаждат страх по света: ето, виждате ли, съюзниците им нещо знаят, нещо ще се случи. Сигурен съм, че инициативата идва от Москва. Не става дума за удържане на влиянието върху тях. С тези хора има нормален контакт, може технически да им се предаде съобщението. Но аудиторията на това съобщение е същата, както при това за бомбоубежищата. Това не са руснаците и не са жителите на тези (съюзническите – б.р.) страни, аудиторията е Вашингтон." – отбелязва политикът.

Превод Faktor.bg

Сподели:
В Санкт Петербург гори нефтен терминал: ударен е един от най-големите балтийски пристанищни комплекси

В Санкт Петербург гори нефтен терминал: ударен е един от най-големите балтийски пристанищни комплекси

Освен това през нощта срещу 4 юли постъпиха информации за експлозии и в други региони на Русия, както и в окупирани украински територии. Съобщава се за взривове и в Луганск, Чувашия и окупирания Крим.

"Уолстрийт джърнъл“:  Дали принципите на САЩ ще останат и до 300-годишнината на страната?

"Уолстрийт джърнъл“: Дали принципите на САЩ ще останат и до 300-годишнината на страната?

Политическото противопоставяне, засилено от социалните мрежи, все по-често прераства във фундаментални конфликти, които пораждат искания за използване на противоконституционни средства срещу политическите опоненти

Тръмп: Възражда се комунистическата заплаха! Американската идентичност е под атака

Тръмп: Възражда се комунистическата заплаха! Американската идентичност е под атака

На фона на празненствата за 250-годишнината на САЩ обществените нагласи остават песимистични.

Коментари (0)