19 Август, 2026

Радев пак се упражнява на тема Украйна, говори като Путин за "ядрения риск"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Срещата на високо равнище ЕС – Западни Балкани се провежда днес в черногорския град Тиват под наслов "Съвместен просперитет и стабилност на Европейския съюз и Западните Балкани

Премиерът Румен Радев каза в черногорския град Тиват, преди срещата на върха ЕС - Западни Балкани, че вече е настъпил моментът да бъде използван най-мощният инструмент за решаване на конфликта в Украйна, а именно дипломацията. Явно той ги решава тези неща.

Подкрепяме всички усилия. Досега разработвахме всички инструменти, за да повлияем на конфликта, но те бяха предимно военни и икономически. Време е да използваме най-мощния инструмент за решаване на конфликта в Украйна - дипломацията, заяви министър-председателят в отговор на въпрос как може Европа да играе по-активна роля по отношение на войната в Украйна.

Европа се опитва да постигне конвенционална победа над най-голямата ядрена сила в света, при положение, че не разполага с достатъчно възможности да се противопостави на техните хиперзвукови оръжия. Това увеличава риска значително. Ние увеличаваме ядрения риск. Затова ще оценим и ще подкрепим всяко усилие за постигане на мир, каза Радев. Точно в стила на рекета на Путин, но с европейска загриженост. 

Срещата на високо равнище ЕС – Западни Балкани се провежда днес в черногорския град Тиват под наслов "Съвместен просперитет и стабилност на Европейския съюз и Западните Балкани". В нея участват лидерите на ЕС и страните от Западните Балкани. Форумът е председателстван от шефана Европейския съвет Антонио Коща, а домакин е бъде президентът на Черна гора Яков Милатович

Сподели:
Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна

Мирчев: Заплахата от Иран е целенасочена, Стоянов се доверява на служби, които проспаха нападението над Украйна

"Провокативните заявки пред западни медии на анонимни правителствени източници не са новост в хибридния арсенал на Техеран"

 Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки

Преди властта да закрие Комисията по досиетата: Първи данни от проверка на участниците в обществените поръчки

Проверени са 133 лица, други 184 лица не подлежат на проверка, тъй като към юли 1991 г., когато официално е отменен Указът за Държавна сигурност, те не са били пълнолетни и не е можело да бъдат вербувани

Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете 

Иво Сиромахов: Това е тежко престъпление, г-н кмете 

"Днес цялото това богатство е оставено без всякаква грижа.  Оставено е да умре", пише той за парка „Врана“

Коментари (0)