16 Януари, 2026

Радев смъмри кабинета: Не губете фокуса върху социално-икономическата криза заради РС Македония

Радев смъмри кабинета: Не губете фокуса върху социално-икономическата криза заради РС Македония

Коалиционният съвет тази вечер да следва постигнатите с консенсус становище и предложения от Консултативния съвет за национална сигурност от месец януари по темата за Република Северна Македония.

Това заяви президентът Румен Радев пред журналисти в ефира на бТВ тази вечер.

Надявам се, че заради фокуса на правителството върху външната политика, то няма да губи от поглед тежката социално-икономическа криза в страната. Очаквам устрема и енергията, които се влагат за решаване на проблемите на РС Македония за нейния път към Европа, да се прилагат и по отношение на българските граждани, бедността и инфлацията, каза още Румен Радев.

Той не даде отговор на въпроса дали ще свика КСНС по темата за Северна Македония, както и дали социалната политика и високите цени са повод за свикването на консултативния орган към президента.

Нека мине Коалиционният съвет тази вечер, да чуем какво мислят партиите, каза още Радев.

Относно т.нар. български „Магнитски” Радев заяви: Очевидното нежелание на прокуратурата да се бори с корупцията в България не означава, че трябва да се погазват основни закони и човешки права, за да се търси справедливост. 
Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".