7 Февруари, 2026

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

Радостин Василев, снимка: БГНЕС

"Ще искаме главният прокурор да излезе от съдебната власт и да стане част от изпълнителната власт. Ще искаме Нова конституция, Велико народно събрание.“

Според председателя на партия МЕЧ Радостин Василев, изборът на президента Румен Радев да връчи на АПС третия мандат за съставяне на правителство е грешка, но въпреки това вижда партньор в лицето на Радев.

„Изборът на Ахмед Доган за третия мандат бе голяма грешка. Не съм очаквал мандат и щях да го върна по същия начин, както го направи АПС. Но символното връщане на образа на Доган от този президент в политическото пространство за мен е груба грешка.“ - заяви Василев пред бТВ 

„Хора като Доган и АПС са виновни за състоянието на държавата повече от 30 години. Те трябва да изчезнат и не са нищо по-различно от Пеевски. Все пак са неговите бащи и майки там, те са го създали.“ - добави той. 

По думите му, за МЕЧ президентът е партньор.

„Ако Радев постъпва като мен, ще бъде чудесен партньор на МЕЧ и го чакаме на политическата сцена“, добави Василев.

„Ако получим достатъчно доверие на изборите, което да не сме с 11 депутати в парламента, бихме могли да свършим много повече от това. Мисля, че ще бъдем изненада на следващите избори с или без Радев." твърди той.

По думите "всичко извън ГЕРБ и двете ДПС-та е възможен партньор".

„Когато управляваме, ще искаме да има министерство на справедливостта, което да арестува такива като Пеевски и Борисов. Ще искаме главният прокурор да излезе от съдебната власт и да стане част от изпълнителната власт. Ще искаме Нова конституция, Велико народно събрание.“ - каза още Радостин Василев.

Ако главният прокурор стане част от изпълнителната власт, това означава да бъде подвластен на премиера и политическата сила, която го е излъчила.   

 

Сподели:

Коментари (1)

  • 17:46, 17 Януари, 2026

    България не се нуждае от последователи на Йосиф В. Сталин!

    Отговор
 Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Не приемам хипотезата за престъпление срещу републиката, но е странно, че първа ДАНС е била на мястото, на което се открити трите трупа

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

С Румен Радев поддържам отношения на взаимно уважение, но не бих водил диалог с него, изтъкна още кандидатът за лидер на социалистите

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Социалистите се събират на 51-и конгрес, ще избират и нов лидер

Сред кандидатите да заемат мястото на Атанас Зафиров са петима изявени личности в партийния и обществен живот