4 Май, 2026

Ракета е паднала в Молдова при вчерашната руска атака срещу Украйна

Ракета е паднала в Молдова при вчерашната руска атака срещу Украйна

Сапьорите не са открили следи от взривни вещества

При вчерашния масиран руски ракетен обстрел срещу Украйна ракета е паднала и на молдовска територия, край Бричан. Няма опасност от взрив, предаде Укринформ с позоваване на министерството на вътрешните работи на Молдова.

Сапьорите, които са изследвали руската ракета, не са открили следи от взривни вещества.

„Специалисти от Bombteh изследваха ракетата, всичките й четири части, намерени в различни зони, и стигнаха до извода, че там няма взривни вещества или обекти“, посочват от министерството.

Припомняме, по-рано беше съобщено, че не всички ракети, използвани от Русия, носят заряд – поради недостига на боеприпаси руските военни стрелят и с ракети от ядрения арсенал, чиито бойни глави са отстранени и заменени с баласт. Целта на този ход е да се провокира и изтощава украинската ПВО.   

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви "примирие" за парада си на 9 май, Зеленски реагира: "Не е сериозно"

Путин обяви "примирие" за парада си на 9 май, Зеленски реагира: "Не е сериозно"

Според украинската страна идеята на Москва е да може традиционният парад да може да премине спокойно без заплаха от украински въздушни атаки

Грозев и Шаламанов говориха пред комисия на ЕП за изборите у нас и външното влияние

Грозев и Шаламанов говориха пред комисия на ЕП за изборите у нас и външното влияние

„Три основни политически партии показаха координирано неавтентично поведение и дейност. Това бяха предимно ДПС-НН, „Прогресивна България“ - победителят, и ИТН"

Трима души са ранени в ОАЕ при иранска ракетна атака, напрежението расте

Трима души са ранени в ОАЕ при иранска ракетна атака, напрежението расте

„Тези нападения представляват опасна ескалация и неприемливо нарушение, което застрашава пряко сигурността и стабилността на държавата“, заявиха от външното министерство, като подчертаха, че страната си запазва правото да отговори